Періодичність пологів у первородящих

Зміст

Початок перших пологів – хвилюючий момент, про який жінка, яка очікує первістка, починає замислюватися задовго до цієї події. І самі сильні побоювання у вагітних викликають сутички, оскільки саме їм приписується найдовша тривалість і найбільш відчутні болю. Чи Так це, і яка періодичність маткових спазмів у первородящих жінок, ми розповімо в цій статті.

Початок

Початися пологи можуть по-різному. Деколи в першу чергу відходять води, але класичні пологи, які зустрічаються приблизно у 90% випадків, мають на увазі саме початок періодичних і регулярних скорочень маткової мускулатури. Відчуття буде таким, як ніби поперек і живіт схоплює і через кілька секунд відпускає. Звідси і назва цього явища – перейми.

Перше справжні перейми сповістять жінку про те, що шийка матки почала розкриватися. Всі помилкові, тренувальні напруги матки, які виникали раніше, були нерегулярними і на відкриття шийки матки ніяким чином не впливали, відбувалися автономно.

Здогадатися про те, що пологи почалися, первістка жінка зможе саме по періодичності маткових скорочень. Саме за цим і потрібно стежити при появі незвичних відчуттів.

Як стежити за інтервалом?

Припустимо, що у вагітної вже підійшов час пологів або до ПДР залишилося зовсім небагато. Поява характерних відчуттів має насторожити її і змусити взятися за годинник з секундоміром або запустити спеціальний додаток на смартфоні, яке буде підраховувати періодичність появи відчуттів – лічильника переймів.

Сутичка – період між початком напруги матки. При цьому живіт кам'яніє, з'являються тягнучі і оперізуючі болі від спини до попереку, в низ живота і вгору по черевній стінці. Заміряти слід не тільки період від моменту початку спазму до його закінчення і повного розслаблення матки. Треба приділити увагу і інтервалів між спазмами.

Отже, періодичність перших переймів перед пологами становить 1 спазм у 30-40 хвилин. Тривалість спазму – близько 15-20 секунд. Якщо протягом двох-трьох годин жінка відзначає ритмічне поява маткового скорочення, яке триває 20 секунд і повторюється кожні півгодини, сумнівів бути не повинно – пологи почалися.

Якщо немає кров'яних виділень, не відійшли води, загальний стан нормальний, в пологовий будинок можна не поспішати – перший період перейм, який лікарі називають латентним, триває при перших пологах до 10 годин. І за цей час матка досягає розкриття в 3 сантиметри – це приблизно одна чверть від повного розкриття, але потім процес піде швидше.

Коли в пологовий будинок?

Їхати в родовспомогательное установа жінці, якої чекають перші пологи, необхідно тоді, коли проміжок між спазмами матки становить 5-10 хвилин. Причому найкраще поїхати на «Швидкої допомоги». Цей транспорт оснащений всім необхідним, щоб надати жінці невідкладну допомогу, якщо знадобиться.

Не чекати такої періодичності і відразу відправлятися в пологовий будинок потрібно при відходженні вод, при появі кров'яних виділень із статевих органів, при сильному запамороченні, раптової слабкості, пітливості і блідості шкірних покривів.

Що далі?

Вже в пологовому будинку, якщо жінка приїхала у строк, починаються активні перейми. Цей період вимагає від породіллі застосування знань про правильне дихання і позах, полегшують біль, на практиці. Перейми стають болючими, кожна триває приблизно по 40-50 секунд, вони повторюються через кожні 4-5 хвилин. Період може тривати від трьох до п'яти годин. За цей час матка відкриється до 7 сантиметрів.

Найбільш хворобливі відчуття настають у період перехідних спазмів. Цей період в акушерстві називають періодом предпотужным, або періодом розслаблення. Такі сутички будуть тривати від півгодини до півтори години. Кожна буде тривати в межах хвилини, а інтервал між ними буде близько 2 хвилин. За цей час шийка розшириться максимально – до10-12 сантиметрів (залежно від розмірів тазу).

Після цього почнуться потуги і ваш малюк незабаром з'явиться на світ. Про початок потужного періоду або періоду вигнання плода жінку сповістить гостре бажання сходити в туалет і спорожнити кишечник.

Але тужитися треба виключно на вимогу акушера. Це дозволить уникнути розривів родових шляхів, матки, шийки матки, а також родових травм у малюка.

Таким чином, в загальній складності період переймів може зайняти у первородящей жінки до 18 годин. Але жоден лікар не скажемо вам заздалегідь, скільки триватимуть пологи і яка буде періодичність переймів. Вище представлені лише середні дані. На ділі родова діяльність може бути більш швидкої або більш слабкою, і тоді жінці потрібно медикаментозна підтримка для посилення маткових спазмів.

Боятися пологів не варто. Існує безліч методик зробити їх менш болючими. Це і гіпнотичні пологи, і особливі дихальні техніки, які допоможуть знизити поріг болю, і масаж крижів і околокресцовой зони, що жінки з легкістю може робити сама собі в перервах між матковими спазмами. В крайньому випадку лікарі можуть застосувати медикаментозне знеболювання самих сильних переймів.

Детальніше про сутичках ви дізнаєтесь із наступного відео.