Сироп "Бронхорус" для дітей: інструкція по застосуванню

Зміст

Амброксол можна назвати одним з найбільш популярних ліків від кашлю у дітей. Одним з препаратів амброксолу вітчизняного виробництва є Бронхорус. Спеціально для лікування дітей це ліки виготовляють у формі приємного на смак сиропу. З якого віку припустимо давати дітям, як правильно дозувати і якими іншими ліками можна замінити?

Форма випуску

Сироп Бронхорус – це прозора рідина зі смаком і запахом малини, яка буває як безбарвним, так і з невираженим жовтим відтінком. Така форма препарату продається у флаконах об'ємом 100 мл, до яких може додаватися дозуюча ложечка на 5 мл. Бронхорус також виробляють у таблетованій формі. Такі білі таблетки продають в упаковках по 20 або 50 штук.

Склад

Головний компонент в сиропі Бронхорус – це амброксол, представлений з'єднанням «амброксолу гідрохлорид». Цієї речовини в 1 мл препарату міститься 3 мг (у чайній ложці – 15 мг). Додатково ліки додали очищену воду, пропіл - і метил-парагидроксибензоат, пропіленгліколь та сорбітол. Солодкість і запах Бронхоруса забезпечують малиновий ароматизатор і сахаринат натрію.

Бронхорус - препарат для лікування кашлю у дітей

Принцип дії

Препарат відносять до відхаркувальну муколитическим засобів. Активна речовина цього сиропу активізує рух війок епітеліальних клітин, з яких складається слизова бронхів. Також під впливом Бронхоруса серозні залізисті клітини респіраторного тракту починають виробляти слиз активніше. Результатом буде нормалізація в'язкості мокроти і поліпшення її відкашлювання. Крім того, препарат активізує утворення сурфактанту.

Рекламний ролик препарату Бронхорус:

Свідчення

Бронхорус може призначатися при:

  • Бронхітах.
  • Пневмоніях.
  • Бронхоектазах в легенях.
  • Труднощі відходження мокротиння при астмі.
  • Хронічних патології легенів з обструкцією.

Прийом такого засобу виправданий при появі кашлю з дуже в'язкою мокротою.

З якого віку дозволено приймати?

Інструкція із застосування ліків Бронхорус у формі сиропу не рекомендує ліки для дітей, молодших 2 років, якщо терапія проводиться без контролю лікаря. Для лікування дітей до року такий препарат допустимо лише при серйозних підставах і після лікарського огляду. У дітей старше 2 років ліки можна застосовувати без консультації спеціаліста, але не довше 4-5 днів. Якщо дитині вже виповнилося 12 років, замість сиропу можна давати Бронхорус в таблетках.

Про собенностях лікування муколитиками кашель у дитини можна дізнатися з відео, представленого нижче:

Протипоказання

Бронхорус не слід приймати при непереносимості будь-якого з інгредієнтів такого сиропу. Оскільки у складі засобу є сорбітол, це ліки також не дають при непереносимості фруктози. Дуже обережно такий медикамент призначають при проблемах з нирках, печінкових патологіях та виразковому ураженні ШКТ.

Побічні дії

Зрідка дитячий організм реагує на лікування сиропом Бронхорус такими негативними симптомами:

  • Пронос (він пов'язаний з наявністю у складі ліки сорбітолу).
  • Відчуття сухості у роті.
  • Виділення з носа.
  • Слабкість.
  • Шкірний висип.
  • Головні болі.
  • Кропив'янка.

Якщо довго давати такий препарат у великій дозі, це призводить до нудоти і гастралгії. Зрідка ліки стає причиною алергічного дерматиту або анафілактичного шоку.

Побічні дії при прийомі Бронхоруса виявляються досить рідко

Інструкція по застосуванню

  • Ліки п'ють після прийомів їжі або під час їди, запиваючи сироп приблизно 100 мл води, соку або чаю.
  • Дитині молодше двох років препарат дають лише після узгодження з педіатром в разовій дозі 2,5 мл двічі на добу.
  • Для дітей 2-5 років разова доза залишається такою ж (половинка ложки або 2,5 мл), але приймати засіб потрібно триразово.
  • Дозу сиропу Бронхорус на один прийом у дітей 5-12 років підвищують до 5 мл Призначати ліки можна і двічі, і тричі в день (більш точно розрахувати повинен лікар).
  • Якщо дитині виповнилося 12 років, лікування сиропом Бронхорус починають з триразового прийому по 10 мл ліки. Через 2-3 дні, помітивши хороший лікувальний ефект, переходять на дворазове застосування по 10 мл або 3-кратний прийом по 5 мл Якщо ефективність препарату низька, дозування та кратність прийому не змінюють.

Передозування

Перевищення рекомендованої дози Бронхоруса призводить до диспепсичним проявів, наприклад, нападу блювоти, сильній нудоті або розрідження стільця. Для лікування використовують промивання шлунка (якщо передозування виявлено відразу) і дають дитині жирну їжу.

Взаємодія з іншими препаратами

  • Бронхорус не слід призначати в комбінації з будь-якими протикашльовими засобами, що пригнічують кашльовий рефлекс, оскільки це може погіршити відходження мокротиння.
  • При поєднанні Бронхоруса з Еритроміцином, Амоксициліном, Доксицикліном або Цефуроксимом такі антибіотики будуть краще проникати в бронхіальний слиз.

Умови продажу

Купівля сиропу Бронхорус не вимагає пред'явлення рецепта від лікаря. Середня ціна одного флакона такого ліки становить 45 рублів.

Умови зберігання та термін придатності

Щоб сироп не втратив властивостей, його зберігають в захищеному від сонячних променів та вологи місці протягом усього терміну придатності становить 3 роки. Оптимальною температурою зберігання вважають діапазон від +15°С до +25°С. Крім того, важливо не допустити можливості для маленької дитини дістати сироп і випадково випити його.

Відгуки

Мами, які застосовували Бронхорус в сиропі у своїх діток при сухому кашлі з дуже в'язкою мокротою, зазначають, що засіб досить швидко зробило кашель більш продуктивним, що сприяло одужанню. Більшості дітей смак ліки подобається і не викликає протесту, а побічні ефекти, судячи з відгуків, виникають дуже рідко.

Аналоги

Заміною сиропу Бронхорус можуть стати інші медикаменти на основі амброксолу. До таких препаратів відносять:

  • Сироп, таблетки, розчин і Амбробене капсули.
  • Сироп, пастилки, таблетки та розчин Лазолван.
  • Розчин, сироп і таблетки Амброксол.
  • Капсули, таблетки, сироп та розчин АмброГЕКСАЛ.
  • Розчин і таблетки Флавамед.
  • Сироп і таблетки Халиксол.
  • Сироп і таблетки Медокс.
  • Розчин і таблетки Амбросан.

Крім того, дитині з кашлем лікар може виписати препарат зі схожим терапевтичною дією, наприклад, Мукалтин, Суху мікстуру від кашлю, Сироп алтея, Проспан, АЦЦ 200, Бромгексин або Гербион.

улица код город
Карапуз